Co kupić chłopcom na 30 września?

30 września to dzień, kiedy to wszyscy chłopcy mogą poczuć się wyróżnieni. To ich święto. Tak jak kobiety świętują w marcu, tak również panowie mają swoje święto. Ci duzi, i ci mali. Co można kupić jako prezent na dzień chłopaka? Pytanie na jakie można odpowiedzieć w sposób różnoraki. Wszystko bowiem zależne jest od tego, z jakim dokładnie chłopcem ma się do czynienia. Młodszym mężczyznom, zamiast kolejnej zabawki, można zakupić ciekawe książki do czytania. Na pewno będzie to dobry krok w stronę ich edukacji.

Opowieści o tym, co w życiu ważne

Autorem tej książki jest Marek Michalak, który naprawdę ma dwójkę dzieci. Ich imiona to Julka i Miłosz. Tak mają również na imię bohaterowie tej książki, którzy również są rodzeństwem. Owa historia to tak naprawdę zapis rozmowy pomiędzy nimi. Tak jak to bywa w świecie rzeczywistym – rodzeństwo raz nie wyobraża sobie życia bez siebie, a raz…lepiej nie kończyć. Na szczęście, tych spokojniejszych momentów jest zdecydowanie więcej. To właśnie wtedy Julka i Miłosz tłumaczą sobie znaczenie takich słów, jak tolerancja, szacunek, miłość, własne zdanie, odwaga, empatia, pokój, jakie bardzo często słyszą w rozmowie z dorosłymi. Warto przekonać się, jak tak ważne słowa rozumiane są przez młodsze pokolenie.

Nowe przygody Paddingtona

Niesamowita opowieść, która zawsze rozgrzewa serca czytelników. Jej autorem jest Michael Bond, który na koncie ma również inne historie, gdzie bohaterem był ten sympatyczny miś. Tym razem Paddington zachowuje się bardzo dziwnie. Na długie godziny zamyka się w pokoju i studiuje bardzo grube książki. Co więcej – zapomniał o uwielbianej dokładce! Co do tej pory mu się nie zdarzyło. Czy to oznacza, że miś jest chory? Pewnego dnia państwo Brown włączają telewizor. Akurat leci teleturniej. Jakie jest ich zdziwienie, kiedy wśród uczestników poznają Paddingtona! Co on tam robi? Odpowiedź na to pytanie kryje się w książce. Oto nowe przygody tego misia, który znany jest od wielu lat. Wspaniała historia, którą kochają kolejne pokolenia.